SOLAR ENERJİ SİSTEMLERİ (Off Grid)

SOLAR ENERJİ SİSTEMLERİ (Off Grid)


 Off Grid Solar Enerji Sistemleri Nedir?

Şebeke elektriğinin olmadığı, şebeke hattı için yüksek maliyet olacağı ve elektrik kesintilerinin sık yaşandığı alanlarda kullanılan alternatiflerden birisidir. Şebekeden bağımsız solar enerji olarak bilinen Off Grid inverter modeller, güneş enerjisinden faydalanmak için kullanılan yöntemlerdendir.

Off Grid Sistemler çalışma prensibinde gün içesinde paneller yardımı ile güneşten gelen ışınlardan elektrik enerjisi elde etmek yatar. Bu işlem güneş ışınlarının yansımasının şiddeti ile aynı oranda olmaktadır. Yansıyan ışının gücü ne kadar yüksek olursa o kadar enerji elde edilecektir. Şebeke bağlantısına sahip olmaması tüm sene yeterli güç elde ettiği her an üretim yapmaya devam edecektir. Üretilen enerjiyi anında kullanmasından dolayı da fazla olabilecek enerji açığa çıktığında depolama şansı bulunmamaktadır.


 Off Grid Solar Enerji Sistemlerinin Kullanım Alanları

·Yüksek kesimli ve ulaşımın zor olduğu alanlar. Yayla ve bağ evleri gibi.
·Tarım sektöründe sulama sistemleri dahilinde
·Karavan, tekne gibi araçlarda
·Haberleşme istasyonlarında
·Güvenlik Sistemlerinde

Bu alanlar Off-Grid yani Şebeke Bağlantısız İnverter için en uygun alanlardır. Off Grid solar sistemleri genel olarak, enerji ihtiyacı olan ve bu enerjiyi merkezden karşılanamadığı durumlarda ihtiyaç duyulmaktadır.

Diğer Hizmetler

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.